SALZA (RAKOUSKO)

ZRUŠENO

čt 18. – ne 21. 5. 2023
Odtížnost WW II – III.

Na tuto známou Rakouskou řeku vyjedeme ve čtvrtek 18. 5. dopoledne. Do cíle musíme urazit 540 km, dojet za světla, chytit dobré fleky v kempu, dát si něco k večeři a připravit si svačinu do lodi na další den.
Ráno (v 10 hod) nás autobus odveze 17 km proti proudu nad vesnici Prescenyklause, kde nafoukáme lodě a začneme plavbu. Řeka zde protéká mezi vysokými skalními masívy, je docela svižná a plná peřejí. Asi za 3 až 4 hodiny doplujeme do kempu. Lodě vyneseme na břeh, uložíme na hromadu, ještě usušit neopreny, svačinu na sobotu a pro tento den máme splněno.
V sobotu pojedeme úsek do Palfau. Je náročnější ale vodácky zajímavější. Bude to pecka. Délka je stejná – 17 km. Většinou WW III. Moc času na koukání po krásách okolí tam není. To se změní v závěru po vjezdu do soutěsky. Až na několik opravdu dobrých „špeků“ je tam plavba klidnější. Překvapení bude v cíli. Lodě poneseme 15 min k autobusu a pěkně do kopce. Nahoře zabalíme, naložíme, dáme si čepované pivo a vyjedeme do kempu.
Nedělní ráno věnujeme po snídani sbalení stanů a báglů. Vyjedeme, někde na čerpací stanici dáme oběd a kolem 16 nebo 17 hod budeme doma. Akorát tak čas zrelaxovat do pondělní rachoty.

UPOZORNĚNÍ! Salzu můžeme sjíždět pouze! na lodích pro dvě osoby. Porušení se trestá pokutou až 2 000.-Eur/osobu. Proto se hlaste po dvojicích, ať se nezlobíte, že jsme vám přidělili háčka nebo zadáka který vše „oral“. Je jasné že tento zájezd je pro vodáky kteří už mají dost najeto a patřičné zkušenosti! Na vodě to opravdu nebude sranda.
Určitě se vykašlete na alkohol! Krom piva v plechu nic neberte. Když se večer setnete a ráno to poléčíte, nemusíte už do lodí sedat. Nedáte to, budete většinou plavat v ledové vodě mimo loď. A stejné trosky vás budou, možná, zachraňovat. Proto žádné láhve do autobusu ani na večerní posezení. Několik piv večer stačí.

Nutné vybavení účastníků: stan, karimatka, spacák, svítilna, repelent, osobní zdravotní
potřeby, suché oblečení a obuv, jídlo, malý vařič, plyn, ešus,
kartu zdrav. pojišťovny, os. doklady, pojištění na cestu
a pobyt (nahlaste rafting), pojištění na škody způsobené jiné
osobě.
Těm co nemají, půjčíme neopren i neoprenové boty. 100.-Kč os/den

CENA: 4 600.-Kč

V ceně: doprava autobusem po celou dobu zájezdu.
lodě pro dvě os, pádla, vesty, přílby + technické zázemí

V ceně není: kempovné , strava, stan, neopren, pojištění

Odjezd: sraz ve čtvrtek 18. 5. 2023 z autobusového nádraží Frýdek v 10.30,
odjezd  11 hod.
Návrat: neděle 21. 5. 2023 tamtéž.

Nezapomeňte se včas přihlásit, bereme max 20 osob.

Těšíme se na vás.