ZLATÝ DUNAJEC – ZAVÍRÁNÍ VODY 2022

čtvrtek 29. 9.  –  neděle 2. 10. 2022

Plavba kaňonem zaříznutým hluboko do skal, peřejnatá řeka, stromy nádherně obarvené podzimem, chladná rána, ale přes den teplo a slunce, to je babí léto na Dunajci v Pieninském národním parku. Když k tomu přidáte skvělou partu vodáků a večerní posezení u pivka a kytar, je to dokonalý vodácký víkend.

Protože nám státní svátek vychází na středu, letos jej nevyužijeme. Je to škoda, ale příští rok už ho do našich plánů opět zařadíme. Letos to prostě nevyjde. 
Ať si ten víkend pořádně užijeme, vyjedeme už ve čtvrtek odpoledne. Po dojezdu do cíle, ubytování a večeři posedíme chvíli u pivka a půjdeme si odpočinout po pracovním dni a dlouhé cestě. V pátek ráno nafoukneme lodě a sjedeme si spodní část řeky od Kroscienka do Zabrzeže. 16 km = 3 – 4 hodinky plavby po pěkných peřejích. Oběd sníme během cesty z balíčku. Večer posedíme u ohně a kytary. Jasně že bude čepovaný Radegast. Na sobotu je naplánovaný horní úsek Dunajce, Niedzica – Kroscienko. 24 km které s přestávkami na svačinu ujedeme za 5 – 6 hodin. Tentokrát poplujeme na peřejích hlubokým kaňonem, přes Pieninský národní park. Na oběd bude opět něco studeného v balíčku na cestu. Po příjezdu dostaneme teplou večeři. Večer zase oheň, kytary a zpěv…  V neděli si sbalíme bágly, zajdeme na snídani a autobusem vyrazíme na termální koupaliště Goroczy potok. Dáme hoďku a půl relaxu v horkých bazénech ( můžete si vybrat od 26 po 39 °C ) něco zobneme na oběd v bufáči a jedeme domů.

Program:      

  • Čtvrtek 29.9. příjezd
  • Pátek 30.9. . sjezd řeky, úsek Kroscienko – Zabresz,16 km 
  • Sobota 1. 10. sjezd řeky,úsek Niedzica – Kroscienko,24 km,kdo bude chtít, může ráno vyrazit na pěší turistiku
  • Neděle 2.10. snídaně, sbalení bagáže, návštěva termálního koupaliště Gorocy Potok , odjezd domů

snídaně ( raut ) 8 hod – pátek, sobota, neděle 
oběd v balíčku cestou – pátek, sobota
večeře – pátek, sobota

Řeku jedeme na lodích pro 2 os (Baraka) a pro 6 os (Coloredo). Napište nám do přihlášky (na horní liště-objednávky) na jakém typu chcete jet. Řeka Dunajec, ač peřejnatá, má malou obtížnost, WW II. 

I na ní se ale dá „udělat“ a tak těm kdo si moc nevěří nebo chtějí jet spolu s kamarády, doporučujeme Colorado.
Určitě si vezměte neoprén. Bude sice pěkné počasí babího léta, ale znáte to, čert nikdy nespí. Těm co neopren nemají jej půjčíme. (cena – neopren 50.-Kč/den, boty 20.-Kč /den) Do poznámky v objednávce napište velikost neoprenu. Máme M až XXXL, popř. velikost bot. Neopreny budete platit až při odjezdu, vezměte si drobné.

Prosíme, hlaste se včas. Ať nejste na nás zase zlí, když nevyjde místo. Do objednávky napište nejen kolik vás pojede, ale také jména, adresy a data narození všech přihlášených. Na recepci musíme odevzdat seznam ubytovaných pro případnou kontrolu cizinecké policie.( na Ukrajinu to není daleko) Díky za pochopení. 

odjezd: čtvrtek 29.9.2022 z nového autobusového nádraží Frýdek

               sraz 15.10 hod , odjezd 15.30 !!!

návrat: neděle 2.10.2022 tamtéž okolo 18 hod

v ceně:  

  • autobus po celou dobu zájezdu
  • ubytování v hotelu v pokojích se sprchou a WC
  • čtvrtek – večeře z vlastních zdrojů, pátek + sobota – plná penze, neděle – snídaně
  • lodě, pádla, vesty + technické zázemí
  • country kapela – kytary, foukací harmonika, perkusy

cena: 4 300.-Kč

v ceně není: vstupné na termál a pojištění. Doporučujeme uzavřít pojištění na cestu a pobyt, rafting a škody způsobené jiné osobě

Pivo budeme prodávat za nákupní cenu, tj 30.-Kč. Ovšem do září je daleko, doufejme že nezdraží. Berte si sklo. Kdo nemá, budeme mít kelímky.

Vezměte si Zlote nebo Eura.