ZLATÝ DUNAJEC 2021

so 25. – út 28.9.2021

Plavba kaňonem zaříznutým hluboko do skal, peřejnatá řeka, stromy nádherně obarvené podzimem, chladná rána, ale přes den teplo a slunce, to je babí léto na Dunajci v Pieninském národním parku. Když k tomu přidáte skvělou partu vodáků a večerní posezení u pivka a kytar, je to dokonalý vodácký víkend.

Po loňských dobrých zkušenostech s ubytováním v polském Kroscienku, jsme se rozhodli to zopakovat. Máme to k řece jen kousek a zájemci o turistiku to mají na Tri Koruny nebo Sokolicu jen hodinu cesty. Navíc nám tam vždy dobře vaří!

I letos využijeme státní svátek 28. září a pobyt si prodloužíme na tři noci. Svátek vychází na úterý a tak vyrazíme až v sobotu brzy ráno. Po příjezdu se ubytujeme, poobědváme a hurá na řeku. Sjedeme si spodní část z Kroscienka do Zabrzeže.  V neděli projedeme úsek kde jsme ještě nebyli. Zabrzež – Starý Sacz.  Na pondělí si necháme dlouhou trasu od přehrady do Kroscienka. Ubytování opustíme v úterý ráno po snídani a před cestou domů se zastavíme na termální koupaliště Goracy potok.

Určitě si celý pobyt řádně užijeme.

Spát budeme v turistické ubytovně v pokojích pro 2 – 5 os . Tam také budeme chodit na dobré jídlo. Ráno při snídani nám dají balíček do lodi a po návratu dostaneme polévku a druhé jídlo. Večery si zpříjemníme posezením u ohně a nejednou sklenkou čepovaného Radegastu.    

Program :  

  • sobota  25.9. cesta, ubytování, oběd, sjezd řeky, úsek Kroscienko – Zabresz,16 km 
  • neděle  26.9.  sjezd řeky,úsek Zabrež – Starý Sacz, 18 km
  • pondělí 27.9.  sjezd řeky,Czorstyn – Kroscienko, 26.7 km
  • úterý    28.9. snídaně, sbalení bagáže, návštěva termálního koupaliště Gorocy Potok , odjezd domů

snídaně v 8 hod, neděle, pondělí, úterý
oběd, sobota, v balíčku cestou – neděle, pondělí, úterý
večeře sobota, neděle, pondělí

Ubytováni: v apartmánech pro 2 – 6 osob vybavených WC a sprchou

Řeku jedeme na lodích pro 2 os (Baraka) a pro 6 os (Coloredo). Napište nám do objednávky (na horní liště-objednávky) na jakém typu chcete jet. Řeka Dunajec, ač peřejnatá, má malou obtížnost, WW II. I na ní se ale dá „udělat“ a tak těm kdo si moc nevěří nebo chtějí jet spolu s kamarády, doporučujeme Colorado.
Určitě si vezměte neoprén. Bude sice pěkné počasí babího léta, ale znáte to, čert nikdy nespí. Těm co neopren nemají jej půjčíme. (cena – neopren 50.-Kč/den, boty 20.-Kč /den) Do poznámky v objednávce napište velikost neoprenu. Máme M až XXXL, popř. velikost bot. Neopreny budete platit až při odjezdu, vezměte si drobné.

Prosíme, hlaste se včas. Ať nejste na nás zase zlí, když nevyjde místo. Do objednávky napište nejen kolik vás pojede, ale také jména, adresy a data narození všech přihlášených. Na recepci musíme odevzdat seznam ubytovaných pro případnou kontrolu cizinecké policie. Díky za pochopení. 

odjezd: sobota 25.9.2021 z nového autobusového nádraží Frýdek

               sraz 6.30 hod , odjezd 7.00 !!!

návrat: úterý 28.9.2021

v ceně:  

  • autobus po celou dobu zájezdu
  • sobota, neděle plná penze, pondělí snídaně
  • lodě,pádla,vesty + technické zázemí
  • country kapela – kytary, foukací harmonika, perkusy

cena: 3 950.-Kč

v ceně není: vstupné na termál a pojištění. Doporučujeme uzavřít pojištění na cestu a pobyt, rafting a škody způsobené jiné osobě

SK CAPP  varuje před požíváním alkoholu a jiných omamných látek před a při plavbě v lodi!