Zlatý Dunajec 2019

čtvrtek 26. – neděle 29. 9. 2019

obtížnost WW   II. – II.+

Vyprodáno 


Plavba kaňonem zaříznutým hluboko do skal, peřejnatá řeka, stromy nádherně obarvené podzimem, chladná rána, ale přes den teplo a slunce, to je babí léto na Dunajci v Pieninském národním parku. Když k tomu přidáte skvělou partu vodáků a večerní posezení u pivka a kytar, je to dokonalý vodácký víkend.

Ti, kdo na těchto vždy vyprodaných zájezdech už byli, to mohou dosvědčit. Ovšem poslouchat chválu je jako cucat zabalený bonbón, nejlepší je to zažít. 

Léta jsme na tuto akci jezdili od pátku do neděle. Loni nám to díky státnímu svátku vyšlo už od čtvrtku. Bylo to parádní, zbyl čas na mnohem více věcí. Zvládli jsme vodu, turistiku i návštěvu termálů v Polsku. Prostě každý podle své chuti a sil. 
Proto jsme se rozhodli, také na žádost účastníků, to letos zopakovat. Padne sice den dovolené, ale no a co? Za ten zážitek to stojí. Ať padne! Jen trochu jinak zorganizujeme trasy plavby a časy.
Vše budeme stíhat v klídku a pohodě.

Program :  

  • čtvrtek 26.9.  odjezd a ubytování, berte večeři, hospoda už nebude vařit ( čepovat ano)
  • pátek   27.9.  sjezd řeky,úsek Zabrzež – Stary Sacz, 19 km,kdo bude chtít může ráno vyrazit na pěší turistiku
  • sobota  28.9.  sjezd řeky, úsek Červený Kláštor – Kroscienko,16 km, hned po sbalení lodí odjezd do termálů v Polsku, kdo bude chtít může ráno vyrazit na pěší turistiku
  •  neděle  29.9.  sjezd řeky,úsek Niedzica – Červený Kláštor,11.2 km, odjezd domů

snídaně v 8 hod, pátek,sobota, neděle
oběd, v balíčku cestou – pátek, sobota, teplý oběd v hospodě – neděle
večeře podle dojezdu 19 – 19.30, pátek, sobota

Ubytováni: v apartmánech pro 4 – 6 osob vybavených WC a sprchou

Řeku jedeme na lodích pro 2 os (Baraka) a pro 6 os (Coloredo). Napište nám do přihlášky (na horní liště-objednávky) na jakém typu chcete jet. Řeka Dunajec, ač peřejnatá, má malou obtížnost, WW II. I na ní se ale dá „udělat“ a tak těm kdo si moc nevěří nebo chtějí jet spolu s kamarády, doporučujeme Colorado.
Určitě si vemte neoprén. Bude sice pěkné počasí babího léta, ale znáte to, čert nikdy nespí. Těm co neopren nemají jej půjčíme při odjezdu na loděnici. (cena – neopren 50.-Kč/den, boty 20.-Kč /den)

Prosíme, hlaste se včas. Ať nejste na nás zase zlí, když nevyjde místo.     

 odjezd: čtvrtek 26.9. 2019 z nového autobusového nádraží Frýdek
               sraz 15.10 hod , odjezd 15.30 !!!
 návrat: neděle 29.9.2019 tamtéž v cca 18 hod

v ceně:  

  •  autobus po celou dobu zájezdu
  •  pátek, sobota plná penze, neděle snídaně a oběd
  •  lodě,pádla,vesty + technické zázemí
  • country kapela – kytary,foukací harmonika,perkusy

cena: 3 800.-Kč

v ceně není: vstupné na termál a pojištění. Doporučujeme uzavřít pojištění na cestu a pobyt, rafting a škody způsobené jiné osobě.