VODÁCKÝ TÁBOR ORAVA, HRON 2022

út 19  –  so 30. 7. 2022

Pro letošní vodácký tábor jsme raději zvolili nám bližší Slovensko. Oblíbený Hron proložíme sjezdem řeky Orava, kde jsme dříve na táborech také pobývali a moc se nám tam líbilo. Vlastně se tam dodnes rádi vracíme.

Kempovat budeme přímo pod majestátním oravským hradem, který, pokud bude „premávat“, určitě také navštívíme.

Řeka Orava je dost podobná Hronu na horním toku, celkem svižně teče mezi horami a občas, jako prémii pro vodáky, nabídne pěkné peřeje.  Pojedeme zde dva úseky, každý asi 15 km. Plavbu zakončíme pod Dolným Kubínem na krásné peřeji, kterou si prostě nemůžeme nechat ujít. Taková třešnička na Oravském dortíku. Po dvou až třech nocích na této řece se autobusem přesuneme na nedaleký Hron.

Začneme, tradičně na horehronie, v kempu Mlynčok u Slovenské Lupče. Pár dní si užijeme svižné vody, kterou horní tok nabízí a poslední tři noci si vychutnáme na slovenském jihu, v kempu Júr nad Hronom, poblíž Levic.  Pobyt tam využijeme k plavbě po řece, přijde pán všeho vodstva Neptun a povýší nováčky na vodou a větrem ošlehané vodáky. Na rožni opečeme dozlatova kuřátka a všichni si projdou krátkou, ale „výživnou“ stezku odvahy.

Že většinu večerů strávíme príma posezením u ohně a kytary není třeba zdůrazňovat. Bude to prostě klasický tábor v přírodě. Sice bez vysedávání u televize nebo PC, zato plný romantiky, krásných zážitků a nových přátelství, jak už to na těchto akcích chodí.   

Chceme Vás touto cestou upozornit na totéž, co znáte z MZČR – Podmínky pro letní tábory, že i přes přísná ochranná nařízení je velmi nesnadné, spíše nemožné, vše dezinfikovat a děti izolovat od setkání s lidmi mimo tábor na 100 %. Zvláště u tohoto typu tábora, kdy na vodě nebo v místě našeho ubytování, ke kontaktu mezi dětmi a zákazníky kempu jistě dojde.
Uvádíme to zde proto, že budeme po Vás při odjezdu chtít podepsat prohlášení, že jste byli námi s těmito riziky seznámeni.

Nejpozději týden před odjezdem na tábor, budou rodiče informováni o nutnosti provedení testů, doložení očkovacího certifikátu, popřípadě dalších dokumentů a opatření ohledně nemoci Covid, dle platných a aktuálních nařízení MZČR. 

Věk účastníků: 9 – 16 let +
Vybavení účastníků: pas, cca €30.-, kartu pojištěnce + pojištění na cestu a pobyt + pojištění zodpovědnosti za škody způsobené třetí osobě, karimatku, spacák, polštářek, vhodné sportovní oblečení a obutí, obuv do vody (je nutné dát dětem starší šněrovací kotníkové boty/tenisky aby při plavbě nebo koupání mohly vstoupit do řeky bez rizika pořezání nohy o ostrý kámen nebo jiný předmět, nedávejte plážovky nebo nazouváky, musí mít pevnou podrážku) pláštěnku, plavky, sluneční brýle, krém na opalování, repelent, toaletní papír, hygienické potřeby, baterku + náhradní náplň, zavírací nůž, jídelní misku, hrnek, lžíci, malý batůžek na výlety, vybavení zabalte do batohu nebo cestovní tašky – nedávat kufr, náplast, propisku, jsou vítány hudební nástroje.
Pokud děti berou léky, upozorněte při odjezdu zdravotníka. Zákonný zástupce podepíše před odjezdem prohlášení o bezinfekčnosti (čestné prohlášení rodiče že dítě tři dny před odjezdem neprodělalo infekční chorobu, ke stažení zde, a potvrzení lékaře zde), předá průkazku zdravotní pojišťovny a potvrzení o pojištění dítěte na cestu a pobyt.
Každý účastník musí být plavec! Děti jsou sice na vodě pod neustálým dohledem instruktorů vodáckého výcviku a do lodi nesmí bez záchranné vesty, přesto je nutné, aby se ve vestě dokázali zorientovat a doplavat ke břehu.

Mobil: Rozhodně nedávejte dětem mobilní telefony! Pobyt v přírodě se pak často podobá diskotéce. Pokud budete chtít s dětmi mluvit, volejte mezi 19 – 20 hod.na čísla +420 777 709 500, +420 608 741 124. V tuto dobu budou tato čísla aktivní a my vám volané předáme k telefonu. Děkujeme za pochopení.

Cena : 4 500.-Kč

V ceně:

  • Doprava autobusem po celou dobu tábora
  • Strava – plná penze, první den začínáme až večeří, dejte proto dětem něco malého na oběd.
  • Lodě,pádla,vesty,přílby + technické zázemí, ostatní sport.vybavení
  • Instruktoři vodáckého výcviku
  • Kempovné, ubytování ve stanech

Doporučujeme uzavřít pojištění na:

  • cestu a pobyt + rafting, obtížnost  WW II.
  • pojištění na škody způsobené třetí osobě, kdo nemá, uzavřít úrazové pojištění.

Odjezd: úterý 19.7.2022 z nového autobusového nádraží Frýdek v 8 hod

Návrat: sobota 30.7.2022 tamtéž mezi 16 – 17 hod

Děkujeme za pochopení.
Váš