Tábor

VELKÝ VODÁCKÝ TÁBOR
Slovensko, Hron
termín: úterý 17. – sobota 28.7.2018
kategorie : WW  I.+


Za léta co pořádáme vodácké tábory jsme vystřídali pěknou řádku řek. Všechny byly pěkné, ale nám i dětem nejvíc učaroval Hron na Slovensku. Ostatně mnozí z nás zde absolvovali svůj první vodácký tábor. Od těch dob se řeka i s okolím velmi změnila. Už to není putování po pusté řece a spaní někde u meze. Kolem řeky je spousta plně vybavených vodáckých kempů, a ve všech nás vítají jako dobré známé. I proto se zde rádi vracíme. Vědí co chceme a vždy nám rezervují místo, aby jsme měli všechny stany pohromadě. A pak už je jen na nás, udělat tábor plný her, koupání a vodáckých zážitků.

Začínáme na horním toku v Nemecké a pomalu popojíždíme po řece dolů až k maďarské hranici. Vždy jeden den plavby a den nebo dva dny odpočinku. Jak to vyjde. Ti kdo jedou vodu poprvé, nebo mladší děti, plují v lodi pro 6 osob v doprovodu instruktora vodáckého výcviku. Ti zkušenější si to již „dávají na dablech“. Samozřejmě že mezi nimi proplouvají na lodích dospělí, kteří dávají pozor na jejich počínání. Všichni účastníci musí mít v lodi záchranou vestu a přílbu. Bez této výbavy nesmí do lodi. Vedoucí navíc mají záchranná házecí lana a lékárničku.
Spíme ve stanech pro 2 – 4 os. Jídlo vaříme v naší polní kuchyni a jíme, jak se sluší a patří (3 – 4 x denně). Děti se v kuchyni střídají ve službě a podle svých možností pomáhají s přípravou jídla (škrabání brambor atd.) a mytím nádobí. Také drží noční hlídky. Je to příprava na konec tábora, kdy projdou stezkou odvahy. Poslední den tábora je věnovaný táborové olympiádě a jako vrchol je setkání s pánem všech vod, bohem Neptunem. Ten, zelenovlasý, s rybou napíchnutou na trojzubci, po pás zanořený ve vodách řeky, křtí vodou Hronu účastníky tábora podle zásluh do lodních funkcí.
A tak se vám ratolesti vrátí domů jako plavčíci, háčci, kormidelníci, a ti nejlepší jako kapitáni. Na tu poslední šarži se většinou dost dlouho čeká. Prostě z nich budou zkušení vodáci ošlehaní říčními větry a do bronzova opálení sluncem. Už žádní zelenáči a bábovky.

Putovní tábor zvláště vodácký, je sice fyzicky náročnější, ale o to více utuží kamarádské vztahy mezi účastníky. Všichni záhy pochopí, že se zde spoléháme jeden na druhého a nikdo nesmí zklamat. Že pomoc druhým, zvláště těm mladším není nudná a nemilá povinnost, ale dobrá investice do pohody příštích dnů, že uznání a úcta ostatních zahřeje a potěší.

Věk účastníků: 9 – 16 let.

Vybavení účastníků: pas, cca 30.-€ na útratu, kartu pojištěnce + pojištění na cestu a pobyt + pojištění zodpovědnosti za škody způsobené třetí osobě, karimatku, spacák, polštářek, vhodné sportovní oblečení a obutí, obuv do vody(je nutné dát dětem starší šněrovací kotníkové boty/tenisky aby při plavbě nebo koupání mohly vstoupit do řeky bez rizika pořezání nohy o ostrý kámen nebo jiný předmět, nedávejte plážovky nebo nazouváky, musí mít pevnou podrážku) pláštěnku, plavky, sluneční brýle, krém na opalování, repelent, toaletní papír, hygienické potřeby, baterku + náhradní náplň, zavírací nůž, jídelní misku, hrnek, lžíci, malý batůžek na výlety, vybavení zabalte do batohu nebo cestovní tašky – nedávat kufr, náplast, propisku, jsou vítány hudební nástroje.

Pokud děti berou léky, upozorněte při odjezdu zdravotníka. Zákonný zástupce podepíše před odjezdem prohlášení o bezinfekčnosti (čestné prohlášení rodiče že dítě tři dny před odjezdem neprodělalo infekční chorobu, ke stažení zde,  a potvrzení lékaře, zde), předá průkazku zdravotní pojišťovny a potvrzení o pojištění dítěte na cestu a pobyt.
Každý účastník musí být plavec! Děti jsou sice na vodě pod neustálým dohledem instruktorů vodáckého výcviku a do lodi nesmí bez záchranné vesty, přesto je nutné, aby se ve vestě dokázali zorientovat a doplavat ke břehu.
Mobil: Prosíme nedávejte dětem mobilní telefony. Pobyt v přírodě se pak často podobá diskotéce. Pokud budete chtít s dětmi mluvit, volejte mezi 19 – 20 hod.na čísla +420 777 709 500, +420 608 741 124. V tuto dobu budou tato čísla aktivní a my vám volané předáme k telefonu. Děkujeme za pochopení.

Cena : 4 300.-Kč

V ceně:

  • Doprava autobusem po celou dobu tábora
  • Strava – plná penze , první den začínáme až večeří,dejte proto dětem něco malého na oběd.
  • Lodě,pádla,vesty,přílby + technické zázemí, ostatní sport.vybavení
  • Instruktoři vodáckého výcviku
  • Kempovné, ubytování ve stanech

Odjezd: úterý 17.7.2018 z nového autobusového nádraží Frýdek v 8 hod

Návrat: sobota 28.7.2018 tamtéž v 15 hod