VODÁCKÝ TÁBOR 2020 – SLOVENSKO , ŘEKA HRON

Vážení rodiče, vzhledem k vývoji situace jsme se rozhodli uspořádat letní vodácký tábor, 14.-7. 2020, na Slovensku na řece Hron. Do Polska se do prázdnin, kvůli zajištění ubytování a objednávky v obchodech nedostaneme, a tak volíme prostředí nám dobře známé a ověřené. Vše potřebné jsme tam zajistili telefonicky. Tábor nebude klasicky putovní, to nám naše legislativa letos nedovolí. Proto budeme pobývat jen na dvou místech. Horní tok Slovenská Lupča – kemp Mlynčok a dolní tok – kemp Jur nad Hronom. Z těchto kempů budeme vyrážet autobusem po řece. Určitě letos nesjedeme na vodě tolik co v jiných letech, zbytek času věnujeme různým táborovým hrám a sportovním soutěžím.
Chceme Vás touto cestou upozornit na totéž, co znáte z MZČR Podmínky pro letní tábory, že i přes přísná ochranná nařízení je velmi nesnadné, spíše nemožné, vše dezinfikovat a děti izolovat od setkání s lidmi mimo tábor na 100 %. Zvláště u tohoto typu tábora, kdy na vodě nebo v místě našeho ubytování, ke kontaktu mezi dětmi a zákazníky kempu jistě dojde.
Uvádíme to zde proto, že budeme po Vás při odjezdu chtít podepsat prohlášení, že jste byli námi s těmito riziky seznámeni.

Věk účastníků: 9 – 16 let +
Vybavení účastníků: pas, cca €30.-, kartu pojištěnce + pojištění na cestu a pobyt + pojištění zodpovědnosti za škody způsobené třetí osobě, karimatku, spacák, polštářek, vhodné sportovní oblečení a obutí, obuv do vody(je nutné dát dětem starší šněrovací kotníkové boty/tenisky aby při plavbě nebo koupání mohly vstoupit do řeky bez rizika pořezání nohy o ostrý kámen nebo jiný předmět, nedávejte plážovky nebo nazouváky, musí mít pevnou podrážku) pláštěnku, plavky, sluneční brýle, krém na opalování, repelent, toaletní papír, hygienické potřeby, baterku + náhradní náplň, zavírací nůž, jídelní misku, hrnek, lžíci, malý batůžek na výlety, vybavení zabalte do batohu nebo cestovní tašky – nedávat kufr, náplast, propisku, jsou vítány hudební nástroje.
Pokud děti berou léky, upozorněte při odjezdu zdravotníka. Zákonný zástupce podepíše před odjezdem prohlášení o bezinfekčnosti (čestné prohlášení rodiče že dítě tři dny před odjezdem neprodělalo infekční chorobu, ke stažení zde, a potvrzení lékaře zde), předá průkazku zdravotní pojišťovny a potvrzení o pojištění dítěte na cestu a pobyt.
Každý účastník musí být plavec! Děti jsou sice na vodě pod neustálým dohledem instruktorů vodáckého výcviku a do lodi nesmí bez záchranné vesty, přesto je nutné, aby se ve vestě dokázali zorientovat a doplavat ke břehu.
Mobil: Prosíme nedávejte dětem mobilní telefony. Pobyt v přírodě se pak často podobá diskotéce. Pokud budete chtít s dětmi mluvit, volejte mezi 19 – 20 hod.na čísla +420 777 709 500, +420 608 741 124. V tuto dobu budou tato čísla aktivní a my vám volané předáme k telefonu. Děkujeme za pochopení.

Cena : 4 500.-Kč

V ceně:
▪ Doprava autobusem po celou dobu tábora
▪ Strava – plná penze , první den začínáme až večeří,dejte proto dětem něco malého na oběd.
▪ Lodě,pádla,vesty,přílby + technické zázemí, ostatní sport.vybavení
▪ Instruktoři vodáckého výcviku
▪ Kempovné, ubytování ve stanech
Odjezd: úterý 14.7.2020 z nového autobusového nádraží Frýdek v 8 hod
Návrat: sobota 25.7.2020 tamtéž mezi 16 – 17 hod

Děkujeme za pochopení.
Váš