OSTRAVICE 2022

Sobota 2.4.2022

obtížnost  – WW II. –  WW III.


A je to tady. Po dlouhém zimním trápení a nic nedělání, se nám opět otevírá nová vodácká sezóna.

Doufejme, že tentokrát už nenarušená kovidem !

Řeka Ostravice je jednou z mála řek alpského typu u nás. Tato řeka je sjízdná jen při vypouštění vody z přehrady Šance. Bohužel, několik posledních let, se toto nemohlo uskutečnit z důvodů probíhajících oprav na hrázi a loni nám naše plány zhatil virus „covid“. Ale letos konečně svitla naděje. Stavební práce jsou hotovy a kohoutky pro vypouštění vody  připraveny. Na kovid máme vakcínu, a tak se všichni dejme na modlení, ať  znovu nezmutuje, počasí nám přeje a vody v přehradě je dostatek, aby hrázný mohl zatočit klikou u stavidla.

Jak už je psáno výše, je to řeka alpského stylu. Tomu napovídá i její obtížnost WW II – WW III+. Je to krásná, svižná řeka s několika zajímavými peřejkami, sypanými hrázemi a krásnou okolní přírodou. Začátek plavby je hned pod přehradou Šance, prvních pár kilometrů je na rozpádlování a nastartování zlenivělých svalů po zimě, pak už začíná ta správná divočina. Po asi 4 kilometrech nás čeká první sypačka, která prověří, jak moc jsme po zimě zakrněli. Následuje tzv. kaskáda, která má obtížnost WW IV – V, tato kaskáda je pro nás brána jako nesjízdná, takže se na ní koukneme jen ze břehu. Dále proplujeme několik dalších krásných úseku s peřejkami a bohužel, i několik nesjízdných jezů, ale co, aspoň příležitost doplnit energii a trošku poplkat na břehu. Plavbu ukončíme dle počasí a sil buď to v Pržně u mostu, nebo až ve Frýdku – Místku nad nově zrekonstruovaným jezem u Žida.

Plavit se budeme na 2 ( Baraka ) – 6 ( Coloredo ) místných raftech. V přihlášce uveďte, na jakém typu lodi chcete jet. Pokud jste zkušení a ostřílení vodáci, klidně si troufněte na dvojku, pokud máte přeci jen nějaké ty rezervy, pro klid váš i náš, doporučujeme zvolit raft pro 6 os. Když bude potřeba, zajistíme vám do raftu jednoho z naších, zkušených instruktorů.

Do přihlášky uveďte typ lodi, na které chcete jet, popřípadě velikost neoprénu ( S – XXL ), který si chcete zapůjčit ( 100,-/den )

SK CAPP varuje před užíváním alkoholu a drog během vodácké akce. Ohrožujete tím život váš, i všech okolo.

Cena : 600.-Kč

V ceně:

  •  Cesta autobusem FM – Šance – a zpět
  •  Lodě, pádla, vesty, helmy, technické zázemí
  • Instruktoři vodní turistiky

V ceně není:

  •  Pojištění – doporučujeme pojištění na cestu a pobyt, rafting + pojištění zodpovědnosti za škody způsobené jiné osobě
  • Neoprén – kdo bude chtít půjčit, může si jej u nás objednat, 100,-Kč / den (neopren +                       boty) Platí se hned při zapůjčení, mějte rozměněné bankovky .  

Odjezd  sobota 2.4.2022 v 8 hod z autobusového nádraží Frýdek.

Dostavte se 20 min před odjezdem.

Dojezd k Židovi v cca 15 hod. ( Pržno cca v 13 hod )

V případě odvolání zájezdu pro nedostatek přihlášených osob, vám lodě na tuto akci rádi zapůjčíme. Ceny za půjčení najdete na horní liště.