Oravice 2019

22. 2. – 24. 2. 2019 


Jako cíl lyžařského zájezdu jsme letos nezvolili rakouský Stuhleck, ale slovenskou Oravici. Není tam sice tolik kilometrů tratí jako na Stuhlecku, ale je o polovinu blíže, stejně dobře vybavená a má navíc vyhřívanou sedačkovou lanovku.
Ski areál Meander Skipark Oravice najdeme v podhůří Západních Tater na svazích Skorušínských vrchů asi 8 km východně od Zuberce a necelých 15 km od bývalého hraničního přechodu do Polska – Suchá Hora. Pro příznivce lyžování je ve středisku připraveno 6 sjezdových tratí o celkové délce 5 800m různých stupňů obtížnosti obsluhovaných moderní vyhřívanou čtyřsedadlovou lanovkou s odpojitelným systémem a třemi lyžařskými vleky s celkovou přepravní kapacitou 4 150 osob za hodinu. Středisko SKI Oravice nabízí možnosti kvalitního lyžování pro všechny kategorie lyžařů, jak pro začátečníky a děti, tak pro profesionální lyžaře.
Sjezdové tratě jsou dostatečně široké, pravidelně mechanicky upravované s technickým zasněžováním.
Jako bonus, pro ty kdo budou chtít, bude v sobotu po lyžování návštěva termálního koupaliště, které je hned u dojezdu ze ski areálu. Voda je tam opravdu horká a můžete si vybrat mezi krytým a venkovním koupalištěm.
Ubytování máme jen něco přes kilometr od sjezdovek. Je to větší dřevěná chata s pokoji pro 3 – 4 os. Veškeré vaření, snídaně – švédské stoly, teplé večeře, udělají za nás. Oběd si koupí každý podle chuti během lyžování na sjezdovce.
Po večeři si můžeme dát v restauraci čaj, pivko (Radegast nebo Plzeň cca 1.60 Eur) nebo něco ostřejšího. Pokud budete chtít posedět u svých zásob, není to problém, hned vedle restaurace je velká společenská místnost, určená právě pro tyto účely.
Záchody a sprchy jsou společné na poschodích. Na každém patře jsou dvojí(dámské, pánské) a jsou letos nově zrenovované. Byli jsme se tam podívat, je to OK. Na každém pokoji je umývadlo.

Program:

  • pátek – odjezd na Oravici, ubytování do 19 hod, večeře
  • sobota – 7.30 snídaně ,  odjezd busem pod sjezdovku(10 min),lyžování,16 hod odjezd na ubyt., převlečení,odjezd na koupaliště,18.30 odjezd na ubyt,19 hod večeře
  • neděle – 7.30 snídaně,odjezd na sjezdovku,15 hod odjezd na ubyt.,16 hod odjezd do F-M

 

odjezd:pátek 22. 2. 2019 sraz 14.45 na novém autobusovém nádraží Frýdek,15.00 odjezd
návrat :neděle 24. 2. 2019  tamtéž v cca 20 hod

v ceně:

  • autobus po celou dobu zájezdu
  • skipas na sobotu a neděli
  • ubytování
  • strava: večeře – pátek, sobota , snídaně – sobota, neděle

 

cena: 3 900.-kč

v ceně není: vstup do termálů, pojištění. Doporučujeme uzavřít pojištění na cestu a pobyt, zimní sporty, škodu způsobenou  jiné osobě.