Nejkrásnější řeky Slovenska Hornád a Belá

11. 5. 2018 –13. 5. 2018


V roce 2016 po mnoha desetiletí správa Národního parku Slovenský ráj umožnila za přesně daných podmínek splavování jedinečného úseku na řece Hornád. Jde o skalnatou soutěsku dlouhou přes 15km, kterou se řeka Hornád prolamuje v nezáludných peřejích do obtížnosti WWII. Využili jsme této jedinečné příležitosti a zařadili splutí tohoto úseku do svého slovenského vodáckého zájezdu. Pokud tedy vodní stav určený pro SNPSR dovolí, tak se máme opravdu na co těšit.

Poplujeme na dvoumístných lodích Baraka.

Plán akce:

  1. – 2. DEN. V pátek odpoledne odjedeme na Slovensko do Liptovského Hrádku, do kempu Borová Sihoť, kde se ubytujeme v chatkách nebo ve stanech a vyspíme se. Brzy ráno přejedeme autobusem do obce Hrabušice ve Slovenském ráji, kde si převezmeme povolení k splutí. Po nafouknutí lodí sjedeme 15km dlouhý skalnatý kaňon na řece Hornád. Plavbu ukončíme ve vesnici Čingov. Sbalíme lodě a pojedeme zpátky do kempu.
  2. DEN. V neděli přejedeme autobusem kousek proti proudu ke Kokavskému mostu, kde se nalodíme a sjedeme úsek jedné z nejhezčích slovenských řek západotatranskou Belou (WW I – II+). Odpoledne odjezd a večerní návrat do Frýdku-Místku.

Pokud by podmínky nedovolovaly splutí některé nebo i obou řek, zařadíme náhradní program.

Můžeme zkusit nakouknout do malebné soutěsky Jarabinský prielom a po krátkém přejezdu nás čekají vodácké hrátky se stromy a větvemi „zarubaném potoku“ Černém Váhu (WW I) či Váhu (ZW – WW I). Jestli podmínky národního parku dovolí (výška vody apod.).

Cena zahrnuje:

dopravu autobusem, 2x kemp, ubytování v chatkách nebo ve stanu, půjčení vodáckého vybavení (loď Baraka, pádlo, vesta, přilba), instruktory vodáckého výcviku.

Cena nezahrnuje:

vodácké oblečení, které s ohledem na jarní termín doporučujeme. Je možné si jej objednat: neopren za 80 Kč/den (160 Kč/zájezd), neoprenovou obuv za 20 Kč/den (40 Kč/zájezd), případné poplatky za splutí zvolených řek, poplatek za slutí Prielomu Hornádu (10 euro).

Odjezd: 11. 5. 2018 v 16 hod.

Příjezd: 13. 5. 2018 kolem 18hod.

Odjezd z autobusového nádraží Frýdek, návrat tamtéž

Cena: 2 100,–Kč

nrs