Malta 2019

Zrušeno


pojeďte, nebo přesněji „poleťte“ :-), se s námi potápět do vod Středozemního moře v okolí republiky MALTA. Okolní dno je doslova poseto vraky lodí a letadel od první přes druhou světovou válku až po současnost. Ve volném čase budeme objevovat suchozemské krásy tohoto ostrova a jeden den věnujeme souši celý.

1 2

  Malta, oficiálně Maltská republika (maltsky Repubblika ta’ Malta, anglicky Republic of Malta), je vyspělá,hustě obydlená ostrovní země ve Středozemním moři. Jde o členskou zemi Evropské unie.
Strategická poloha Malty ve Středozemním moři z ní udělala důležitý obchodní uzel.V průběhu dějin byla ovládaná FéničanyKartágemŘímemByzantskou říší, Francouzi a Spojeným královstvím. Nezávislost od Velké Británie získala v roce 1964, stále je však členem Commonwealthu. Členským státem EU se stala v roce 2004.

Hlavním městem je Valletta. Úředními jazyky jsou maltština a angličtina.

Malta je mimo jazykových kurzů známá také jako cíl potápěčských výprav a kurzů. A není divu – má pro to ideální lokalizaci přímo v centru Středozemního moře.

3

Kromě nejrůznějších historických památek a přírodních krás na povrchu,

 4 5

skrývá Malta také celou řadu zajímavostí ukrytých pod mořem. Proto je velmi oblíbená jako cíl potápěčů všech úrovní. 

6 7
 8  9

  Pobřeží ostrova je pro potápění nebo šnorchlování ideálně členité. Na mnoha místech jsou k vidění přenádherné krasové útvary. Hned pod hladinou lze narazit také na labyrinty podmořských jeskyní, kterými proplouvají všemožně zbarvené rybky. Z chladnějších vod se sem zejména v zimním období stahují celá hejna překrásných a mnohdy vzácných druhů. Co je ale k dispozici k pozorování po celý rok jsou nejrůznější vraky – nejde jen o lodě, ale také například o letadla a další rarity. Jedná se o pozůstatky z dob druhé světové války. Zajímavostí může být, že maltské úřady ve snaze vyjít zájmu o vraky vstříc, uměle potopily další lodě v oblastech, kde se turisté nejčastěji potápějí. Nejznámější jsou dva uměle potopené vraky z let 2007 a 2009 u měst Cirkewwa a u ostrůvku Comino – obě místa tím nabyla ještě větší atraktivity pro potápěčské nadšence z celého světa.

 10  11
 12  13

San Pawl Hotel  –   naše ubytování

14  15
 16  17

Naše ubytování je asi 30 minut autobusem od letiště a 10 min. chůze od potápěčského centra. Pláže jsou hned vedle.

Cenu a program dopíšeme.