LYŽOVÁNÍ – ROHÁČE, ORAVICE 2023

pátek 17. 2. – neděle 19. 2. 2023 

Jako cíl lyžařského zájezdu jsme letos zvolili slovenské Roháče a Oravici. Není tam sice tolik kilometrů tratí jako např. na Stuhlecku, ale jsou o polovinu blíže, stejně dobře vybavené a mají navíc vyhřívanou sedačkovou lanovku.

Lyžařské středisko Roháče Spálená se nachází v překrásném prostředí Západních Tater–Roháčů, v dolině pod Salatínmi. Středisko poskytuje optimální podmínky pro všechny věkové kategorie lyžařů a snowboardistů. Lyžařské sjezdovky jsou denně upravované. Pro náročné je k dispozici alpinistická free zóna a nově vybudovaný snowboard park. Celková přepravní kapacita je 6 800 os/hod. Z centra areálu vycházejí dva lyžařské vleky dlouhé 250 a 400 m. Jsou situované na sjezdovce označené podle klasifikace obtížnosti jako modrá. Určená hlavně pro děti a začátečníky. Náročnější lyžaři se delším vlekem vyvezou do vyšší části areálu, kde najdou občerstvení a sociální zařízení. Odtud začíná čtyřsedačková lanovka dlouhá 1 490 m, která vás vyveze na větší sjezdovku, označenou jako červená. Vrcholová stanice lanovky se nachází v nadmořské výšce 1 460 m. V spodní třetině se ze sjezdovky odklání jedna větev určená pro nejnáročnější lyžaře, označená jako černá. V horní části této sjezdovky se nachází ještě jeden lyžařský vlek dlouhý 850 m. Šesti sedačková lanovka začíná přímo na parkovišti střediska a jde až do 1 500 m. Ski areál Meander Skipark Oravice najdeme v podhůří Západních Tater na svazích Skorušínských vrchů asi 8 km východně od Zuberce a necelých 15 km od bývalého hraničního přechodu do Polska – Suchá Hora. Pro příznivce lyžování je ve středisku připraveno 6 sjezdových tratí o celkové délce
5 800 m, různých stupňů obtížnosti, obsluhovaných moderní vyhřívanou čtyřsedadlovou lanovkou s odpojitelným systémem a třemi lyžařskými vleky s celkovou přepravní kapacitou 4 150 osob za hodinu. Středisko SKI Oravice nabízí možnosti kvalitního lyžování pro všechny kategorie lyžařů, jak pro začátečníky a děti, tak pro profesionální lyžaře. Sjezdové tratě jsou dostatečně široké, pravidelně mechanicky upravované s technickým zasněžováním. Jako bonus, pro ty kdo budou chtít, bude v sobotu i neděli po lyžování návštěva termálního koupaliště, které je hned u dojezdu ze ski areálu. Voda je tam opravdu horká a můžete si vybrat mezi krytým a venkovním koupalištěm. Ubytování máme jen něco přes kilometr od sjezdovek. Je to větší dřevěná chata s pokoji pro 2 – 4 os. Veškeré vaření, snídaně – švédské stoly, teplé večeře, udělají za nás. Oběd si koupí každý podle chuti během lyžování na sjezdovce. Po večeři si můžeme dát v restauraci čaj, pivko (cca 2 Eura) nebo něco ostřejšího. Pokud budete chtít posedět u svých zásob, není to problém, hned vedle restaurace je velká společenská místnost, určená právě pro tyto účely. Záchody a sprchy jsou
společné na poschodích. Na každém patře jsou dvojí (dámské, pánské) a jsou nedávno nově zrenovované. Byli jsme se tam podívat, je to OK. Na každém pokoji je umývadlo. Letos máme malou změnu. V ceně není započítaný skipas. Důvod je jednoduchý: někdo jde lyžovat hned u chaty na Oravici, další se rozhodnou pro Roháče a tam se dělí na ty kdo lyžují až do 16té hodiny, a na ty kdo po obědě ve 14 hod jedou do termálu. Proto necháváme na každém, aby si udělal svůj program a skipas si koupil sám podle svého uvážení.

Program:

  • pátek – odjezd na Oravici, ubytování do 19 hod, večeře
  • sobota – 7.30 snídaně, odjezd busem pod sjezdovku ROHÁČE, lyžování,14-16 hod odjezd na ubyt., převlečení, odjezd na koupaliště,18.30 odchod na ubyt, 19 hod večeře.
  • neděle – 7.30 snídaně, odjezd na sjezdovku v ORAVICI,15 hod odjezd do F-M v případě nepříznivého počasí na Oravici, pojedeme opět na sjezdovku v Roháčích, nebo do Zuberce.

cena: 3 700.-kč

odjezd: pátek 17. 2. 2023 sraz 14.30 na novém autobusovém nádraží Frýdek, 15.00 odjezd
návrat: neděle 19. 2. 2023 tamtéž v cca 20 hod


V ceně:

  • autobus po celou dobu zájezdu
  • ubytování
  • strava: večeře – pátek a sobota  – snídaně – sobota a neděle

V ceně není:

  • vstup do termálů
  • pojištění
  • skipas

Doporučujeme uzavřít pojištění na cestu a pobyt, zimní sporty, škodu způsobenou jinéosobě.