LYŽOVÁNÍ – ROHÁČE, ORAVICE 2020

pátek 21. 2. – neděle 23. 2. 2020 


Jako cíl lyžařského zájezdu jsme letos zvolili slovenské Roháče a Oravici. Není tam sice tolik kilometrů tratí jako např.na Stuhlecku, ale jsou o polovinu blíže, stejně dobře vybavené a mají navíc vyhřívanou sedačkovou lanovku.

Lyžařské středisko Roháče Spálená se nachází v překrásném prostředí Západních Tater – Roháčů v dolině pod Salatínmi. Středisko poskytuje optimální podmínky pro všechny věkové kategorie lyžařů a snowboardistů. Lyžařské sjezdovky jsou denně upravované. Pro náročné je k dispozici alpinistická free zóna a nově vybudovaný snowboard park. Celková přepravní kapacita je 6 800 os/hod .Z centra areálu vycházejí dva lyžařské vleky dlouhé 250 a 400 m. Jsou situované na sjezdovce označené podle klasifikace obtížnosti  jako modrá. Určená hlavně pro děti a začátečníky.Náročnější lyžaři se delším vlekem vyvezou do vyšší části areálu kde najdou občerstvení a sociální zařízení. Odtud začíná čtyřsedačková lanovka dlouhá 1 490 m , která vás vyveze na větší sjezdovku, označenou jako červená. Vrcholová stanice lanovky se nachází v nadmořské výšce 1 460 m. V spodní třetině se ze sjezdovky odklání jedna větev určená pro nejnáročnější lyžaře, označená jako černá. V horní části této sjezdovky se nachází ještě jeden lyžařský vlek dlouhý 850 m. Šestisedačková lanovka začíná přímo na parkovišti střediska a jde až do 1 500 m.

Ski areál Meander Skipark Oravice najdeme v podhůří Západních Tater na svazích Skorušínských vrchů asi 8 km východně od Zuberce a necelých 15 km od bývalého hraničního přechodu do Polska – Suchá Hora. Pro příznivce lyžování je ve středisku připraveno 6 sjezdových tratí o celkové délce 5 800m různých stupňů obtížnosti obsluhovaných moderní vyhřívanou čtyřsedadlovou lanovkou s odpojitelným systémem a třemi lyžařskými vleky s celkovou přepravní kapacitou 4 150 osob za hodinu. Středisko SKI Oravice nabízí možnosti kvalitního lyžování pro všechny kategorie lyžařů, jak pro začátečníky a děti, tak pro profesionální lyžaře.
Sjezdové tratě jsou dostatečně široké, pravidelně mechanicky upravované s technickým zasněžováním.
Jako bonus, pro ty kdo budou chtít, bude v sobotu i neděli po lyžování návštěva termálního koupaliště, které je hned u dojezdu ze ski areálu. Voda je tam opravdu horká a můžete si vybrat mezi krytým a venkovním koupalištěm. Ubytování máme jen něco přes kilometr od sjezdovek. Je to větší dřevěná chata s pokoji pro 2 – 4 os. Veškeré vaření, snídaně – švédské stoly, teplé večeře, udělají za nás. Oběd si koupí každý podle chuti během lyžování na sjezdovce.
Po večeři si můžeme dát v restauraci čaj, pivko (Radegast nebo Plzeň cca 1.60 Eur) nebo něco ostřejšího. Pokud budete chtít posedět u svých zásob, není to problém, hned vedle restaurace je velká společenská místnost, určená právě pro tyto účely.
Záchody a sprchy jsou společné na poschodích. Na každém patře jsou dvojí(dámské, pánské) a jsou letos nově zrenovované. Byli jsme se tam podívat, je to OK. Na každém pokoji je umývadlo.

Program:

  • pátek – odjezd na Oravici, ubytování do 19 hod, večeře
  • sobota – 7.30 snídaně ,  odjezd busem pod sjezdovku ROHÁČE,lyžování,16 hod odjezd na ubyt., převlečení,odjezd na koupaliště,18.30 odjezd na ubyt,19 hod večeře
  • neděle – 7.30 snídaně,odjezd na sjezdovku v ORAVICI,15 hod odjezd na ubyt.,16 hod odjezd do F-M

odjezd: pátek 21. 2. 2019 sraz 14.45 na novém autobusovém nádraží Frýdek, 15.00 odjezd
návrat: neděle 23. 2. 2019 tamtéž v cca 20 hod

cena: 3 900.-kč

v ceně:

  • autobus po celou dobu zájezdu
  • skipas na sobotu a neděli
  • ubytování
  • strava: večeře – pátek a sobota  – snídaně – sobota a neděle

v ceně není: vstup do termálů, pojištění. Doporučujeme uzavřít pojištění na cestu a pobyt, zimní sporty, škodu způsobenou  jiné osobě.