Hron 2019

čtvrtek 13.6.  – neděle 16.6.2019

obtížnost WW 1 – 1+


Najkrajšie stromy sú na Horehroní, to tiché bratstvo vraví mi poď. Tak přesně to je ten důvod, proč se na tuto řeku tak rádi vracíme. Hron je pro mnohé z nás srdcovou záležitostí. Mnozí z nás na této řece začínali poznávat, co to vlastně znamená být vodákem a součástí jedné, velké rodiny.Naší základnou na této řece je po mnoho let kemp Lodenica na Mlynčoku a nebude tomu jinak i na této akci. K dispozici budou 2 (Baraka) – 6 (Colorado) místné rafty. Napište do přihlášky, na kterém typu lodi chcete jet.

Hron je pohodová řeka, i pro méně zkušené vodáky. Její obtížnost se pohybuje v rozmezí WW 1 – 1+ . Plavbu začínáme, dle stavu vody a počasí, buďto v obci Podbrezova nebo Nemecka. Tento úsek je ideální na rozjezd. Voda pohodově teče a v průběhu plavby máte dostatek času si připomenout zapomenuté vodácké dovednosti. Tuto naši první etapu zakončíme u našeho přechodného bydliště Na Mlynčoku.

Další den se vydáme po proudu dolů až do obce Vlkanova. Tento úsek už bude zábavnější. O tom, že nekecáme, se budete moct přesvědčit hned po vyplutí z kempu, když na vás koukne magický Magneťák. Nevíte, o co jde, tak pojeďte s námi. Během této trasy na nás bude čekat ještě několik zajímavých míst a krásných peřejek.

Poslední den necháváme, co se programu týče otevřený. Jednou z možností je splutí ještě nějakého dalšího úseku, další možností je třeba relax v termálech Kovačová.

Ptáte se, jak je to s jídlem, se spaním, vybavením kempu a večerním programem? No asi takto. Jíme každý to, co si ulovíme. Lovit můžete ve svých zásobách z domu anebo v prostorách zdejšího občerstvení. Spíme v tom, co si postavíme. Stavbu chýše z místního kukuřičného pole nedoporučujeme, takže si vezměte raději své stany. Vybavení kempu, naprosto luxusní, WC, sprcha, občerstvení a úžasná parta kempařů, kteří nezkazí žádnou srandu. A večerní program…táborák, kytara, zpěv a posezení s príma partou.

SK CAPP varuje před užíváním alkoholu a drog během vodácké akce. Ohrožujete tím život váš, i všech okolo.

Cena :  1 800.-Kč

V ceně:

  • Autobus po celou dobu zájezdu
  • Lodě, pádla, vesty, helmy, technické zázemí
  • Instruktoři vodní turistiky
 • Kempovné

V ceně není:

  • Pojištění – pojištění na cestu a pobyt, rafting + pojištění zodpovědnosti za škody způsobené jiné osobě. Doporučujeme uzavřít !
  • Strava
 • Vstup do termály Kováčová

Odjezd ve čtvrtek 13.6.2019. Sraz v 15 hod, odjezd v 15:30 z autobusového nádraží Frýdek.

Návrat tamtéž v neděli 16.6.2019 okolo 17 hod.